dr Tadeusz Błaszczyk

Temat: Medycyna chińska, fitoterapia

Podczas wydarzenia przewidzianych jest szereg prelekcji i pogadanek dotyczących nowoczesnego wykorzystania tradycyjnej wiedzy medycznej pochodzącej z Chin. W programie Festiwalu znajdzie się między innymi: (1) wykład na temat integracyjnej medycyny chińskiej w perspektywie rozwiązania trudności współczesnej medycyny zachodniej: Nowy zawód leczniczy – terapeuta medycyny chińskiej; (2) prelekcja nt uprawy ziół chińskich w Polsce oraz (3) satsang dotyczący wpływu psychiki i podświadomości na zdrowie fizyczne, patologii błędnego myślenia, psychoterapii chińskiej i pojęcie Shen – ponadnaturalnej siły, która pojawia się w wielu dawnych kulturach. W trakcie Festiwalu przewidziany jest także prywatny panel w kameralnej Sali, gdzie dr Błaszczyk będzie bezpłatnie przyjmował pacjentów, diagnozując, przepisując zioła oraz udzielając porad leczniczych i dietetycznych.

 

 

O prowadzącym:

Dyplomowany lekarz, który po kilkuletniej praktyce konwencjonalną medycyną zachodnią zainteresował się tradycyjnymi chińskimi metodami leczenia.

Ta dziedzina okazała się tak pasjonująca i efektywna, że z czasem oddał się jej całkowicie. W efekcie wyjechał do Chin, gdzie ukończył wieloetapowy kurs akupunktury oraz zgłębiał wiedzę dotyczącą leczenia ziołami i metod chińskiej fitoterapii. Już w Polscena Uniwersytecie Wrocławskim doktoryzował się z farmakognozji ziół chińskich.

Bazując na swojej wiedzy i wynikach badań naukowych założył Zakład Doświadczalny Roślin Leczniczych w Hamm. Tam przeprowadził szereg udanych prób z uprawą ziół chińskich, które wykazały, że większość z nich może być hodowana w europejskich warunkach klimatycznych, a surowce są tak samo wartościowe. Propaguje twierdzenie, że uprawa ziół chińskich w Europie jest podstawą istnienia i rozwoju chińskiej fitoterapii. Z jego porad korzystał między innymi prof. Bohme z Uniwersytetu w Monachium, który rozpoczął produkcję ziół i prowadzi ją z dużym sukcesem do dzisiaj.

Dr T. Błaszczyk jest autorem nowoczesnego, bardzo cenionego podręcznika pt. „Podstawy Teoretyczne tradycyjnej Medycyny Chińskiej” przedstawiającego podstawy teoretyczne i zasady leczenia w medycynie chińskiej oraz kompendium Chińskiej Materia Medica, która prezentuje około 600 ziół, klasyfikowanych i opisanych zgodnie z zasadami nowoczesnej, chińskiej fitoterapii pt. „Leczę ziołami chińskimi”. Uzupełnieniem wiedzy podręcznikowej są kursy, które cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Obecnie ofertuje/zna i dzieli się skutecznymi rozwiązaniami leczniczymi, które są odpowiedzią na dramatycznie malejącą efektywność konwencjonalnej medycyny zachodniej. W swoim dorobku ma setki pacjentów, którzy dzięki jego wiedzy i radom wciąż cieszą się życiem i zdrowiem.

 

Dołącz do nas! Kup bilet