Saurabh Pardeshi

Temat: Ekspert Medycyny Ayurvedyjskiej

Absolwent Sri SriAyurveda College w Bangalore z tytułem Ayurvedacharya.

Ekspert w diagnozowaniu stanu zdrowia z pulsu – metodą tą uzyskuje wgląd w aktualny stan pacjenta na poziomie fizycznym, emocjonalnym i energetycznym.

Od 2012 roku kontynuuje praktykę w Europie, przeprowadził tu ponad 8000 konsultacji, między innymi w Niemczech, Włoszech, Bułgarii, Estonii. W Polsce od czterech lat prowadzi konsultacje diagnozujące, warsztaty i wykłady na temat Ajurwedy oraz programy oczyszczające (Panchakarma).

Ajurwedyjska unikalna koncepcja zdrowia,
postrzega człowieka w sposób holistyczny – jako połączenie ciała, umysłu i duszy. Proponuje nam proste wskazówki i praktyki, pozwalające zachować w naszym życiu harmonię i równowagę.

Ajurweda to sposób na życie. To nie tylko leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie chorobom oraz utrzymanie zdrowia, długowieczności i żywotności. Celem Ajurwedy jest uzyskanie równowagi i harmonii, która jest osiągana bez użycia leków chemicznych i inwazyjnych zabiegów.

Ajurweda uczy, jak się odżywiać, jak dbać o ciało i umysł, w jaki sposób wykonywać codzienne czynności, jaki styl życia prowadzić i wiele więcej. Nade wszystko jednak Ajurweda uczy nas, jak żyć w harmonii z naszym otoczeniem, z naturą, ze światem i innymi ludźmi.

W trakcie wykładu
praktycznie omówimy podstawowe zasady Ajurwedy, a przede wszystkim styl życia, który jest adekwatny do naszych polskich realiów i szerokości geograficznej.

PROGRAM WYKŁADU
– Podstawy Ajurwedy: zasady, założenia, cele.

– Trzy podstawowe typy konsytucji (Vata, Pitta, Kapha) oraz ich kombinacje.

– Odżywianie i styl życia zgodnie z konstytuacją – jako droga do zdrowia.

Partnerem wykładu jest Fundacja Art of Living

Dołącz do nas! Kup bilet