• Nisarga Eryk Dobosz

  Temat: Medytacja przebudzenia przez oddech

  Obudź swój oddech, Przebudź się do życia
  Odkryj korzyści prawidłowego oddechu.

  ➡Chciałbyś wnieść więcej witalności i energii w swoje życie?
  ➡Chciałbyś głęboko i świadomie oddychać?
  ➡Większa elastyczność i  lepsze zdrowie – brzmi dobrze?

  Jeśli „TAK” jest Twoją odpowiedzią na wszystkie pytania, przyjdź na nasze spotkanie.
  Wejdź w stan, w którym energia przepływa swobodnie!

  Dlaczego oddech jest tak ważny? 
  ➡Oddychamy 20 000 razy dziennie.
  ➡Oddech dostarcza tlenu, a ten z  kolei daje więcej energii i witalności.
  ➡Oddech to najszybszy sposób na transformację i odnowę.
  ➡Od tysięcy lat w wielu duchowych tradycjach uważany jest za główne narzędzie do pozostawania obecnym i świadomym siebie.

  Medytacja PRzebudzenie PRzez Oddech będzie oparta na Technikach Oddechu, które pochodzą z systemu Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy – BBTRS.
  BBTRS® jest nowym podejściem w terapii zorientowanej na ciało. Opiera się ona na starannie dobranym połączeniu konkretnych wzorców oddechowych, świadomego terapeutycznego ruchu i tańca, wyspecjalizowanych technik dotyku i pracy z ciałem, ćwiczeń uwalniających napięcie z wnętrza ciała, metod łagodnego uwalniania emocjonalnego, ćwiczeń z samoświadomości i praktyk medytacyjnych.

  Metoda BBTRS ma na celu rozpuszczenie wielowarstwowej zbroi ciała i tym samym uwolnienie napięcia mentalnego, emocjonalnego i fizjologicznego z ciała, umysłu i układu nerwowego. Efektem działania BBTRS może być transformacja głęboko utrwalonych wzorców rozwojowych, religijnych i społecznych. Metoda pozwala doświadczyć pełnego spektrum doznań i emocji dostępnych człowiekowi przy jednoczesnym rozwijaniu jego zdolności do wspierania i obejmowania swobodnego przepływu energii życiowej.

  O prowadzącym:

  Swoją podróż ku poznawaniu pracy z oddechem i uzdrawiania, Nisarga rozpoczął od nauki Pranayamy (jogicznego oddychania) w szkole jogi w Warszawie w 1998  r. W 2005  r poszukiwania duchowe i zainteresowanie głębokim wewnętrznym uzdrawianiem przywiodły go po raz pierwszy do Międzynarodowego Ośrodka Medytacyjnego OSHO w Punie, w Indiach, gdzie odkrywał rewolucyjne terapie oddechowe i techniki medytacji. Nauczał ich nieżyjący już hinduski mistrz Osho i jego uczniowie. Pragnienie uczenia się i głębokiego rozumienia ludzkiego ciała i jego języka zaprowadziło Nisargę do źródeł pracy nad integracją umysłu, ciała i ducha. Przez następne 10 lat podróżował on do różnych miejsc na świecie – w Azji, Europie i Ameryce – w których mieszkał, uczył się i praktykował różne techniki pracy z oddechem i pracy z ciałem oraz techniki medytacji, począwszy od Zen, poprzez nurty takie jak Sufi, Tao, Buddyzm i Tantra, a skończywszy na przekazach mistrza Osho.

  Nisarga uważa ludzkie ciało za świątynię, która zasługuje na to, aby traktować ją z najwyższym szacunkiem i podziwem. Dlatego też jego praca nabrała wymiaru prawdziwego kunsztu, u podłoża którego znajduje się pragnienie zrozumienia oraz zaufanie do nieskończonej zdolności ciała do samoregulowania się i samouzdrawiania. Nisarga pasjonuje się promowaniem optymalnego stanu zdrowia poprzez właściwą dietę, ćwiczenia, relaks, a także, co ważne, oddychanie. Jest ucieleśnieniem swoich przekonań, żyjąc w sposób zdrowy i harmonijny, zgodnie ze swoim mottem: „nie można uczyć innych czegoś, czym się nie jest”.

   

  transformative-bodywork.com

  healing-institute.com

  breathawakening.pl

  Integral Body Institute

   

  Dołącz do nas! Kup bilet