Nisarga Eryk Dobosz

Temat: Medytacja przebudzenia przez oddech // 8 filarów zdrowego życia, czyli dlaczego warto myśleć holistycznie

Podczas wykładu „8 filarów zdrowego życia, czyli dlaczego warto myśleć holistycznie” na Festiwalu:

Być może w Twoim życiu był taki moment, a może wciąż trwa, że odczuwasz ból? Ból, który uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie – utrudnia wykonywanie pracy, kontakt z bliskimi, rozwijanie pasji. Być może czujesz się źle, brakuje Ci radości i zadowolenia z życia? Pomyśl o stanie, kiedy to wszystko znika. Kiedy czujesz się spełniony, szczęśliwy i żyjesz pełnią życia.
Taki stan to zdrowie i właśnie o nim będę mówić podczas wykładu.

Zdrowie to najbardziej naturalny stan. Każdy układ naszego ciała, czy to układ oddechowy, krążeniowy, pokarmowy, czy nerwowy, stale dąży do tego stanu. Tak jesteśmy zaprojektowani – w sposób naturalny dążymy do zdrowia. Łączy to wszystkich ludzi, niezależnie od ich stylu życia, odżywiania, aktywności jakie uprawiają.

Zdrowie to podstawowy stan, w którym możemy być szczęśliwi.

O zdrowiu powinniśmy mówić w kategoriach: ciała, umysłu i ducha. Często skupiamy się na ciele i tylko w jego kontekście mówimy o dbaniu o zdrowie. Zapominamy jednak, że te 3 sfery są od siebie zależne. Nasze zdrowie cielesne jest uzależnione od stanu umysłu.
Podczas wykładu zaprezentuję 8 różnych elementów, które kształtują nasze zdrowie: dotyk, oddech, ruch, wdzięczność, emocje, intencja, medytacja, dieta.
Każdy z tych 8 elementów ma wpływ na nasze zdrowie. Opowiem jak zmieniły one moje życie. Jeszcze 8 lat temu towarzyszył mi ciągły ból, napięcie. Ale dziś pracuję w tych 8 sferach i odkryłem, że zachowanie dobrego zdrowia wprowadza nas w stan radości i zadowolenia.

Bez dobrego zdrowia, nie możemy się w pełni zaangażować, poczuć połączenia z naszą życiową misją i czuć się spełnionym. Dlatego warto o niego zadbać w sposób holistyczny.

 

Podczas warsztatu „Medytacja przebudzenia przez oddech” na Festiwalu:

Obudź swój oddech, Przebudź się do życia
Odkryj korzyści prawidłowego oddechu.

➡Chciałbyś wnieść więcej witalności i energii w swoje życie?
➡Chciałbyś głęboko i świadomie oddychać?
➡Większa elastyczność i  lepsze zdrowie – brzmi dobrze?

Jeśli „TAK” jest Twoją odpowiedzią na wszystkie pytania, przyjdź na nasze spotkanie.
Wejdź w stan, w którym energia przepływa swobodnie!

Dlaczego oddech jest tak ważny?
➡Oddychamy 20 000 razy dziennie.
➡Oddech dostarcza tlenu, a ten z  kolei daje więcej energii i witalności.
➡Oddech to najszybszy sposób na transformację i odnowę.
➡Od tysięcy lat w wielu duchowych tradycjach uważany jest za główne narzędzie do pozostawania obecnym i świadomym siebie.

Medytacja Przebudzenie Przez Oddech będzie oparta na Technikach Oddechu, które pochodzą z systemu Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy – BBTRS.

BBTRS® jest nowym podejściem w terapii zorientowanej na ciało. Opiera się ona na starannie dobranym połączeniu konkretnych wzorców oddechowych, świadomego terapeutycznego ruchu i tańca, wyspecjalizowanych technik dotyku i pracy z ciałem, ćwiczeń uwalniających napięcie z wnętrza ciała, metod łagodnego uwalniania emocjonalnego, ćwiczeń z samoświadomości i praktyk medytacyjnych.

Metoda BBTRS ma na celu rozpuszczenie wielowarstwowej zbroi ciała i tym samym uwolnienie napięcia mentalnego, emocjonalnego i fizjologicznego z ciała, umysłu i układu nerwowego. Efektem działania BBTRS może być transformacja głęboko utrwalonych wzorców rozwojowych, religijnych i społecznych. Metoda pozwala doświadczyć pełnego spektrum doznań i emocji dostępnych człowiekowi przy jednoczesnym rozwijaniu jego zdolności do wspierania i obejmowania swobodnego przepływu energii.

 

O prelegencie:

Swoją podróż ku poznawaniu pracy z oddechem i uzdrawiania, Nisarga rozpoczął od nauki Pranayamy (jogicznego oddychania) w szkole jogi w Warszawie w 1998 r. W 2005 r. poszukiwania duchowe i zainteresowanie głębokim wewnętrznym uzdrawianiem przywiodły go po raz pierwszy do Międzynarodowego Ośrodka Medytacyjnego OSHO w Punie, w Indiach, gdzie odkrywał rewolucyjne terapie oddechowe i techniki medytacji. Nauczał ich nieżyjący już hinduski mistrz Osho i jego uczniowie. Pragnienie uczenia się i głębokiego rozumienia ludzkiego ciała i jego języka zaprowadziło Nisargę do źródeł pracy nad integracją umysłu, ciała i ducha. Przez następne 10 lat podróżował on do różnych miejsc na świecie – w Azji, Europie i Ameryce – w których mieszkał, uczył się i praktykował różne techniki pracy z oddechem i pracy z ciałem oraz techniki medytacji, począwszy od Zen, poprzez nurty takie jak Sufi, Tao, Buddyzm i Tantra, a skończywszy na przekazach mistrza Osho.

Nisarga uważa ludzkie ciało za świątynię, która zasługuje na to, aby traktować ją z najwyższym szacunkiem i podziwem.

Dlatego też jego praca nabrała wymiaru prawdziwego kunsztu, u podłoża którego znajduje się pragnienie zrozumienia oraz zaufanie do nieskończonej zdolności ciała do samoregulowania się i samouzdrawiania. Nisarga pasjonuje się promowaniem optymalnego stanu zdrowia poprzez właściwą dietę, ćwiczenia, relaks, a także, co ważne, oddychanie. Jest ucieleśnieniem swoich przekonań, żyjąc w sposób zdrowy i harmonijny, zgodnie ze swoim mottem: „nie można uczyć innych czegoś, czym się nie jest”.

www.transformative-bodywork.com

www.healing-institute.com

Nisarga Eryk Dobosz Festiwal Wibracje

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje 2020 joga medytacja zdrowie zioła zero waste

Dołącz do nas! Kup bilet