Sprzedaż biletów kończy się za

Natalia Lipecka

Temat: Masaż Shantala - dlaczego warto masować niemowlę

Zapraszamy na warsztat, podczas którego poznacie podstawy masażu Shantala.

Shantala to tradycyjna sztuka masażu, która wywodzi się z Indii, a w Europie rozpowszechnił ją francuski położnik Frederick Leboyer. Masaż niesie szereg korzyści, nie tylko dla zbudowania głębokiej więzi z nowonarodzonym dzieckiem, ale również tych pro-zdrowotnych:

  • korzystnie wpływa na układ nerwowy (w zależności pobudza lub wycisza)
  • reguluje trawienie
  • zapobiega powstawaniu kolek
  • poprawia ogólną koordynację ruchową, pozwala lepiej poznać swoje ciało, określić jego granice
  • buduje poczucie własnej wartości ( od najmłodszych lat uczy “osadzenia” w ciele)
  • poprawia odporność organizmu

Co więcej, z regularnej praktyki masażu niemowlęcia również rodzice wynoszą szereg korzyści. Budują silną, pełną empatii i uważności więź ze swoim dzieckiem już od samego początku jego pojawienia się na świecie. Szczególnie młodzi rodzice mają szansę poczuć się pewniej w zakresie opieki nad własnym dzieckiem, mają szansę również wyciszyć się, zrelaksować, a także nauczyć się uważności na własne dziecko: jego potrzeby, jego komunikaty werbalne i te niewerbalne. Również z dobrym rezultatem wprowadza się tę praktykę w złagodzeniu objawów depresji poporodowej.

O prowadzącej:

Jestem certyfikowanym trenerem masażu Shantala dla niemowląt a także instruktorem masażu relaksacyjnego Shantala dla dorosłych i kobiet w ciąży. Prowadzę lekcje zarówno grupowe jak i indywidualne. Na co dzień jestem związana z Domem Rozwoju oraz Akademią Mindfulness, gdzie pod okiem Michaela Sandersona odbyłam 8 tygodniowy kurs Mindfulness dla nauczycieli, zgodny z programem dot. B fundamenty (The Mindfulness in School Project). Od tamtej pory nie tylko czynnie praktykuję uważność, ale też wprowadzam ją w życie najmłodszych. Studiowałam arteterapię, odbyłam liczne szkolenia z zakresu arteterapii ale także terapii tańcem i ruchem. Pracowałam również w przedszkolu integracyjnym w nurcie Marii Montessori, gdzie byłam terapeutą cieniem dla dzieci z zaburzeniami autystycznymi oraz zespołem Aspergera a także różnymi zaburzeniami SI. Prywatnie rozwijam i spełniam się w tańcu (m.in GAGA) a także eksploruję różnorakie formy ruchu i ekspresji. Praktykowałam także czynnie Porozumienie Bez Przemocy wg. koncepcji Marshalla Rosenberga, bliska jest mi teoria rodzicielstwa bliskości a także holistyczne podejście do zdrowia człowieka. Obecnie zglebiam techniki z zakresu lekkiej bioenergetyki (np. Dotyk Motyla ).

Sprawdź pozostałych prelegentów festiwalu:

Avtar Kirtan Kaur
Ben Lazare
Błażej Porwoł
Sylwia Leszczyńska
Anna Muchnicka
dr Ina Kubas
Grupa Perfomatywna SzurSure
Olga Szemley
Aleksandra Brodowska
Freya Wolna

Dołącz do nas! Kup bilet