Michał Ratajski

Temat: „Kontakt improwizacja. Świadomość ciała w ruchu.”

Podczas Wibracji zapraszamy na otwarte lekcje wprowadzające w technikę tańca opartą na dotyku i komunikacji. W kontakt improwizacji najważniejsza jest praca z partnerem, punkt kontaktu, oraz nieustanny dialog. Punkt kontaktu stanie się miejscem fizycznego spotkania dwóch ciał, w którym może zrodzić się swobodny taniec. Postaramy się pobudzić myślenie i ciekawość w ciele, by odkryć własną ścieżkę poszukiwań dla ruchu, jako formy komunikacji z partnerem.

 

Michał Ratajski – performer, pedagog, tancerz, choreograf, rusza się. Pasjonat video tańca, sztuk walki i kontakt improwizacji. Dyplomowany instruktor tańca współczesnego, stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Uczestnik międzynarodowej wymiany nauczycieli kontakt improwizacji – ECITE i performerów – 100 Dancers. Założyciel Teatru Tańca KIJO. Organizator FRU Festival – P.F.K.I. (festiwal improwizacji tańca).
Współtwórca Akademia Kontakt Improwizacji – AKI. Wykładowca Studium Teatralno-Aktorskiego-STA w Poznaniu. Laureat kilku nagród. Na co dzień związany z Łodzią. Współpracuje m.in. z Teatrem Pinokio i Teatrem CHOREA.
A tak zwyczajnie: lat temu kilka, rzucił pracę w korporacji i przekierował energię dla teatru tańca, by
wstając „rano” wiedzieć mógł, że robi to po co żyje.
Świeżo upieczony fascynat każdej chwili. Oddycha. Żyje. Jest.

Dołącz do nas! Kup bilet