• Maria Wendland

  Temat: Budowanie zespołu, wspólnoty, plemienia - warsztat

  Budowanie zespołu to zdolność przydatna nie tylko w teatrze.  Nie chodzi też w tym warsztacie o umiejętność „pracy w zespole”, wymaganą na większości stanowisk w korporacjach czy innych miejscach pracy (chociaż w tym wypadku ten warsztat również byłby bardzo pomocny). Budowanie zespołu, to budowanie wspólnoty, plemienia.

  W tym warsztacie wykorzystując techniki teatralne, taneczne, oddechowe, butoh, pokazuję jak można funkcjonować w grupie traktowanej jak jeden, żywy organizm, a nie zwyczajny zbiór ludzi. Wszystkie te ćwiczenia prowadzą do tego, by nie tracąc poczucia siebie (połączenia ze swoim ciałem, oddechem, z emocjami, odczuciami) być jednocześnie uważnym na innych, a także na przestrzeń, otoczenie, które także staje się partnerem. Jest to okazja do tego, by namacalnie, wyraźnie poczuć, że wszyscy jesteśmy Jednością, bo wiedzieć to a doświadczyć tego, to dwie różne jakości. Można oczywiście dochodzić do tego różnymi drogami, ta oparta o ciało i teatr jest jedną z nich i chcę się nią dzielić, gdyż jest piękna i daje mnóstwo radości!

  O prowadzącej:

  Teatrem zajmuję się od dziewięciu lat, eksperymentując z jego różnymi formami- od teatru dramatycznego, poprzez kontakt improwizację, butoh, taniec współczesny i moją ukochaną pantomimę. Praca twórcza jest moją praktyką duchową, gdy ćwiczę, jestem obecna, nie myślę, czuję, jestem szczęśliwa. Równolegle do pracy teatralnej eksperymentowałam             z odmiennymi stanami świadomości, między innymi na ceremonii Ayahuasci, San Pedro, peyote. Podczas spotkań pragnę dzielić się z wami moimi doświadczeniami duchowymi i teatralnymi (to jest to samo w pewnym sensie), ponieważ one doprowadziły mnie do tego, że mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć o sobie, że jestem szczęśliwa. Wiem też, że wszyscy jesteśmy w procesie, dlatego nie przywiązuję się do roli nauczyciela, raczej chcę stworzyć przestrzeń do wymiany i wzrostu, byśmy zakwitli wszyscy jak kwiaty na bezbrzeżnej łące.

  Dołącz do nas! Kup bilet