• Marek Kukułka

  Temat: Inicjacje duchowe w przekazie Indian obu Ameryk i nie tylko

   

   

   

   

  Zapraszamy na wykład podczas Festiwalu, podczas którego Marek Kukułka przybliży temat inicjacji duchowych i ich znaczenia, także dla współczesnego człowieka.

  Człowiek żyje jednocześnie na wielu poziomach. Na każdym z tych poziomów obowiązują inne prawa i do każdego mamy dostęp na mocy innego rodzaju właściwości. Poziom duchowy ludzkiej egzystencji i jego głęboki związek z procesami natury fizycznej czy energetycznej to przestrzeń o olbrzymim potencjale, ale jego esencja wykracza daleko poza ramy logicznego rozumienia i prostej obserwacji sensorycznej. W związku z tym, jak wszystko, co magiczne i nieuchwytne, jest przedmiotem rozmaitych przekłamań i mistyfikacji, z których wynikają różne mity, nieporozumienia i kontrowersje. Zwłaszcza teraz, w okresie kumulacji mody na szamanizm, rozmaite pojęcia i opinie odnośnie tego, jak funkcjonuje człowiek na różnych poziomach i co z tego wynika, niepoparte rzeczywistym doświadczeniem, wprowadzają więcej zamieszania niż klarowności. Zamieszanie to z kolei generuje liczne oczekiwania, których niespełnienie zdaje się podważać skuteczność samych procesów lub przenosi ich akcenty z dala od sedna sprawy. W efekcie procesy duchowe stają się rozrywkowe, a korzeń problemu pozostaje nietknięty…

  Inicjacje duchowe znane były wszystkim rdzennym kulturom jako kluczowy element budowania własnej tożsamości w odniesieniu do siebie samego, innych ludzi i Całości stworzenia. Mają rozmaite formuły, ale łączy je wspólna esencja; wszędzie były bramą kontaktu z Wielką Tajemnicą, która przy różnych przejściach odsłania różne fragmenty realizacji prawdy o pozafizycznym źródle natury naszego jestestwa.

  Każda inicjacja dokonuje się jako wejście na wyższy jakościowo poziom wibracji, co jest jednoznaczne z uzyskaniem dostępu do szerszego zakresu informacji z pola wspólnej świadomości. Przekazy te uczą, jak trwać w niewzruszonej obserwacji wszystkiego, co się pojawia, nie czekając aż zniknie ani nie pragnąc, by zostało. Ułamek sekundy dłużej, zanim ze smutku takości zrodzi się strach, a z niego wszystko, co potem napędza narrację własnego cierpienia.

   

  O prowadzącym:

  Marek Kukulka – Time Therapist, Medicine Man, Sun Dancer. Pracuje jako terapeuta od 1991 roku. Oprócz wrodzonej zdolności postrzegania pól energetycznych i równoległych wymiarów, zebrał szeroki wachlarz spostrzeżeń i doświadczeń z różnych tradycji uzdrawiania. Przez całe życie praktykował mistyczne praktyki buddyjskie, przez kilka lat pomagał filipińskiemu mistrzowi operacji psychicznych (Placido Palitayan), utrzymywał stały kontakt z wieloma różnymi duchowymi nauczycielami z całego świata. Najważniejszym dla niego był Manuel Schoch – szwajcarski jasnowidz i badacz uniwersytetu w Zurychu, który poświęcił swoje życie eksploracji ludzkiej egzystencji poza fizyczną rzeczywistością i stworzył tak zwaną Terapię Czasu, która jest niezwykłym podejściem do psychoterapii i ogólnych dobre samopoczucie, oparte na Ciała-Świadomości i wrodzonych cechach duchowych. Manuel nauczył go kilku technik uzdrawiania aury i zapoznał go z tajemnicami Terapii Czasu, która jest uważana za esencję całego szamanizmu. Po odejściu Manuela Marek rozszerzył swój potencjał terapeutyczny poprzez głęboki kontakt z duchową linią nauczania z Ameryki Południowej i Północnej. Przeszedł setki inicjacji i ceremonii i połączył swoje narzędzia z 30-letnim doświadczeniem terapeutycznym. Obecnie pracuje w całej Europie, głównie w Polsce i na Węgrzech. Raz w miesiącu można dołączyć do jego kręgu w Atenach i częściowo można go wykorzystać do indywidualnych terapii i terapii kambo.

  kukulka.pl/projekty/terapia-czasu

   

  Dołącz do nas! Kup bilet