Marcin Hakemer-Fernandez

Temat: Falun Dafa

Praktykuje i uczy ćwiczeń Falun Dafa od 2001 roku. Wieloletni działacz na rzecz praw człowieka. Miłośnik chińskiej kultury.

Podczas Festiwalu:
Na warsztacie nauczysz się wszystkich 5 ćwiczeń Falun Dafa. Omówione zostaną też główne zasady Falun Dafa, a także wszelkie potrzebne kroki, aby móc samodzielnie (lub w grupie) uprawiać Falun Dafa w domu czy parku.

Falun Dafa (znane również jako Falun Gong)

Falun Dafa charakteryzuje się zharmonizowaniem, mądrością i prostymi ćwiczeniami. Wielka Droga jest niesłychanie prosta i łatwa. Falun Dafa odróżnia się od innych praktyk ośmioma aspektami:

1. Kultywowanie Falun, a nie dan (eliksir energii w podbrzuszu).

2. Falun praktykuje osobę nawet w momencie kiedy ona nie wykonuje ćwiczeń.

3. Kultywowanie świadomości głównej osoby, przez co to ona sama uzyskuje energię gong.

4. Kultywowanie zarówno ciała i umysłu.

5. Pięć prostych i łatwych do wykonania ćwiczeń.

6. Nie ma kierowania myślą, nie ma związanych z tym zagrożeń i energia gong szybko wzrasta.

7. Nie zwraca się uwagi na miejsce, czas i kierunek przy wykonywaniu ćwiczeń, ani sposobu ich zakończenia.

8. Mistrz ochrania praktykujących, więc nie należy obawiać się zagrożeń ze strony złych mocy.

Dlatego Falun Dafa zupełnie różni się od innych tradycyjnych praktyk kultywowania oraz różnorodnych teorii na temat kultywowania dan.

Kultywowanie w Falun Dafa rozpoczyna się od razu na wysokim poziomie, dlatego jest to idealna praktyka dla tych którym jest to przeznaczone, lub dla tych, którzy uprawiali inne metody przez lata, ale nie udało im się rozwinąć energii gong. „Kiedy xinxing i moc gong praktykującego osiągnie określoną wysokość, może on osiągnąć nieniszczejące, trwałe jak diament ciało, przebywając nadal w ludzkim świecie. Może osiągnąć otwarcie gong, oświecenie, i wzniesienie całego siebie na wyższy poziom. Jeśli ktoś z dużą determinacją studiuje to prawe Fa, to osiągnie pozycję owocu. A jeśli uszlachetni swoje serce i porzuci wszelkie przywiązania, wtedy osiągnie duchową doskonałość”.

www.falundafa.pl.

Dołącz do nas! Kup bilet