• Małgorzata Szokalska

  Temat: Grupa tańca hawajskiego MOC ALOHA

  Zapraszamy na pokaz tańca hawajskiego Hula – pozytywne wibracje.

  Taniec hula jest tańcem unikalnym. Na Hawajach przez długie lata nie było języka pisanego i całą historię, legendy i ważne przekazy dotyczące wierzeń, sposobu życia a także ważne wydarzenia starożytnych Hawajów były przekazywane właśnie w pieśniach i tańcach.

  Wyróżniamy dwie podstawowe grupy tych tańców:

  – tańce tradycyjne – kahiko: akompaniamentem są dźwięki bębnów i głos śpiewającego opowiadający ważne historie. Tańce są dynamiczne i rytmiczne. Opowiadają o boginiach, legendach i wierzeniach Hawajczyków, o królach i historiach z ich życia.

  – tańce współczesne – ‘auana: muzyka jest melodyjna, harmonijna, przywodząca na myśl wakacje i wypoczynek, słońce i piękne krajobrazy. Tańce mówią o miłości, radości życia i o cudownych wspomnieniach chwil spędzanych z ukochanymi.

  Niezwykle ważna jest popularyzacja tańca hawajskiego w Polsce ze względu na walor edukacyjny i terapeutyczny. W obecnych czasach możemy więc nauczyć się wiele ucząc się właśnie tańców hula. Energia tych tańców, przepełniona energią radości i miłości do świata, ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie w codziennym życiu. Stajemy się lepszymi ludźmi a kobiety uczą się poczucia własnej wartości, stają się pewniejsze siebie i odważniejsze. Dużo łatwiej radzą sobie z rozwiązywaniem życiowych problemów i pokonywaniem trudności i ograniczeń. Zmienia się ich postawa i podejście do życia, stają się pozytywne, szczęśliwsze i pełne pasji.

  O prowadzącej:

  Nazywam się Małgorzata Szokalska, od wielu lat zajmuję się zagadnieniami zdrowia człowieka zarówno w wymiarze fizycznym jak i psychicznym a także rozwojem wewnętrznym człowieka. Brałam udział w wielu szkoleniach w dziedzinie rozwoju osobistego u wielu nauczycieli z całego świata.

  Od 2001r. swą uwagę koncentruję na hawajskiej pracy z ciałem – Kino Mana – obejmującą masaż, taniec i hawajską filozofię życia. Przez kilka lat brałam udział w szkoleniach prowadzonych w Polsce przez nauczycielkę z Hawajów, później ukończyłam kurs trenerski na Hawajach. Wiedzę o kulturze i szamanizmie hawajskim kontynuowałam  w czasie wielokrotnych podróży na Hawaje gdzie brałam udział w wielu szkoleniach u znamienitych hawajskich nauczycieli. Obecnie kontynuuję naukę pod kierunkiem nauczycieli szkoły tańca Halau Hula ‘O Hokulani – rodziny De Rego. W ubiegłym roku, w świątynnej ceremonii, zostałam oficjalnie przyjęta jako członek tej właśnie szkoły Hula. Było to unikalne, jedyne jak dotąd wydarzenie w którym brało udział dwoje jeszcze nauczycieli z Europy.

  Od 2004r. prowadzę Szkołę tańca hawajskiego oraz zespół taneczny MOC ALOHA – to największa grupa hula w Warszawie i w Polsce. Bycie nauczycielem hawajskiego tańca oraz masażu jest realizacją mojej życiowej misji, którą stała się pomoc ludziom a zwłaszcza kobietom w odnalezieniu ich cudownego wewnętrznego potencjału, źródła osobistej mocy i szczęśliwości w życiu. Hawajska filozofia życia przywraca nam wiarę w siebie, poczucie własnej wartości, radość i wolność, jest tak wielkim darem dla wszystkich, którzy mają szansę ją poznać i zastosować w swoim życiu. Dlatego to właśnie pragnę czynić – przekazywać ten dar każdemu, kto będzie gotowy go przyjąć.

  www.mocaloha.pl

  Dołącz do nas! Kup bilet