PortalYogi.pl & Magdalena Bałdys

Temat: Taniec Smoka - orientalny flow jogi

Warsztat współorganizowany przez Internetowe Studio PortalYogi.

Podczas warsztatu na Festiwalu Wibracje:

Podczas warsztatu zwiększysz swoją siłę witalną pracując z pierwiastkiem yang w jodze yin&yang, będącej połączeniem asan jogi i założeń filozofii tao. Poczujesz silnie energetyzujący wpływ ćwiczeń na cały organizm i samopoczucie.

Co to jest yang? Koncepcja wywodzi się ze wspomnianej filozofii taoistycznej, która wyraża harmonię przeciwieństw – wszystko we wszechświecie można opisać za pomocą biegunów, par yin i yang. Ciepło-zimno, góra-dół, jasny-ciemny, daleko-blisko… Każda substancja, działanie, myśl mają w sobie mniej lub więcej obu tych składników. Rozumiejąc tę zasadę można w łatwy sposób wpłynąć na dominujące w naszych ciałach czy działaniach pierwiastki, dzięki czemu osiągamy równowagę.

Na warsztacie zajmiemy się oddziaływaniem yang, które można opisać słowami: aktywne, gorące, żywe, twórcze, skierowane w górę, twarde, ruchliwe, jasne, radosne, zewnętrzne, szybkie, otwarte, głośne.
W fizycznej praktyce jogi pierwiastek yang to: praca na stawach, przywracanie funkcjonalności stawów, skupienie na rozgrzaniu, rozciąganiu i wzmacnianiu mięśni, zwiększenie wytrzymałości, torowanie swobodnego przepływu prany. Jest medytacją w ruchu.

Nadmiar yang sprawia, że czujemy emocjonalne rozdrażnienie, jesteśmy konfliktowi, agresywni, mamy problemy ze snem i trawieniem (niestrawność), stajemy się nadmiernie uczuciowi i wybuchowi, nie potrafimy się zrelaksować i “ładować baterii”.
Gdy brakuje yang bywamy apatyczni, niesystematyczni, brakuje nam energii i chęci do działania, łatwo popadamy w słomiany zapał, brakuje nam dynamiki i twórczego podejścia do życia, jesteśmy niezdyscyplinowani i nie potrafimy doprowadzić rozpoczętych projektów do końca.

Warsztat pomoże Ci poczuć w ciele energetyzującą jakość pierwiastka yang i łagodzić/wzmacniać jego oddziaływanie za pomocą oddechu i ruchu.

O prowadzącej:

Nauczycielka hatha jogi i yin&yang jogi. Organizuje warsztaty i wyjazdy z jogą. Współpracuje z ogólnopolskim portalem o jodze – PortalYogi, dla którego pisze, nagrywa i wspiera radą oraz wiedzą rosnącą społeczność joginek i joginów z całej Polski. Ruch i joga towarzyszą jej od najmłodszych lat. Dzięki praktyce jogi znalazła balans pomiędzy elastycznością a siłą ciała i nauczyła się płynnie poruszać pomiędzy tymi dwoma stanami. Joga pomaga jej utrzymać harmonię we wszystkich sferach życia.

 

Warsztat współorganizowany przez Internetowe Studio PortalYogi

Internetowe studio portalyogi jest największą i jedyną w Polsce platformą do praktykowania jogi w zaciszu domowym. Dzięki miesięcznej subskrybcji możesz praktykować jogę z kim chcesz i kiedy masz na to ochotę. W studio mamy ponad 180 sesji i wyzwań z najlepszymi polskimi nauczycielami jogi.

Studio powstało, żeby pomóc Ci w indywidualnej praktyce.  Nie musisz błądzić po Internecie w poszukiwaniu wartościowych treści, ani testować niesprawdzonych ćwiczeń. Zrobiliśmy to za Ciebie. Wraz z czołowymi polskimi nauczycielami opracowaliśmy i przetestowaliśmy sesje na wszystich poziomach zaawansowania, we wszystkich wiodących stylach jogi. Sprawdź to na stronie www.portalyogi.pl

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje 2020 joga medytacja zdrowie zioła zero waste

Dołącz do nas! Kup bilet