PortalYogi.pl & Magdalena Bałdys

Temat: Taniec Smoka - orientalny flow jogi

Warsztat współorganizowany przez Internetowe Studio PortalYogi.

Podczas warsztatu na Festiwalu Wibracje:

Podczas warsztatu zwiększysz swoją siłę witalną pracując z pierwiastkiem yang w jodze yin&yang, będącej połączeniem asan jogi i założeń filozofii tao. Poczujesz silnie energetyzujący wpływ ćwiczeń na cały organizm i samopoczucie.

Co to jest yang? Koncepcja wywodzi się ze wspomnianej filozofii taoistycznej, która wyraża harmonię przeciwieństw – wszystko we wszechświecie można opisać za pomocą biegunów, par yin i yang. Ciepło-zimno, góra-dół, jasny-ciemny, daleko-blisko… Każda substancja, działanie, myśl mają w sobie mniej lub więcej obu tych składników. Rozumiejąc tę zasadę można w łatwy sposób wpłynąć na dominujące w naszych ciałach czy działaniach pierwiastki, dzięki czemu osiągamy równowagę.

Na warsztacie zajmiemy się oddziaływaniem yang, które można opisać słowami: aktywne, gorące, żywe, twórcze, skierowane w górę, twarde, ruchliwe, jasne, radosne, zewnętrzne, szybkie, otwarte, głośne.
W fizycznej praktyce jogi pierwiastek yang to: praca na stawach, przywracanie funkcjonalności stawów, skupienie na rozgrzaniu, rozciąganiu i wzmacnianiu mięśni, zwiększenie wytrzymałości, torowanie swobodnego przepływu prany. Jest medytacją w ruchu.

Nadmiar yang sprawia, że czujemy emocjonalne rozdrażnienie, jesteśmy konfliktowi, agresywni, mamy problemy ze snem i trawieniem (niestrawność), stajemy się nadmiernie uczuciowi i wybuchowi, nie potrafimy się zrelaksować i “ładować baterii”.
Gdy brakuje yang bywamy apatyczni, niesystematyczni, brakuje nam energii i chęci do działania, łatwo popadamy w słomiany zapał, brakuje nam dynamiki i twórczego podejścia do życia, jesteśmy niezdyscyplinowani i nie potrafimy doprowadzić rozpoczętych projektów do końca.

Warsztat pomoże Ci poczuć w ciele energetyzującą jakość pierwiastka yang i łagodzić/wzmacniać jego oddziaływanie za pomocą oddechu i ruchu.

O prowadzącej:

Nauczycielka hatha jogi i yin&yang jogi. Organizuje warsztaty i wyjazdy z jogą. Współpracuje z ogólnopolskim portalem o jodze – PortalYogi, dla którego pisze, nagrywa i wspiera radą oraz wiedzą rosnącą społeczność joginek i joginów z całej Polski. Ruch i joga towarzyszą jej od najmłodszych lat. Dzięki praktyce jogi znalazła balans pomiędzy elastycznością a siłą ciała i nauczyła się płynnie poruszać pomiędzy tymi dwoma stanami. Joga pomaga jej utrzymać harmonię we wszystkich sferach życia.

 

Warsztat współorganizowany przez Internetowe Studio PortalYogi

Internetowe studio portalyogi jest największą i jedyną w Polsce platformą do praktykowania jogi w zaciszu domowym. Dzięki miesięcznej subskrybcji możesz praktykować jogę z kim chcesz i kiedy masz na to ochotę. W studio mamy ponad 180 sesji i wyzwań z najlepszymi polskimi nauczycielami jogi.

Studio powstało, żeby pomóc Ci w indywidualnej praktyce.  Nie musisz błądzić po Internecie w poszukiwaniu wartościowych treści, ani testować niesprawdzonych ćwiczeń. Zrobiliśmy to za Ciebie. Wraz z czołowymi polskimi nauczycielami opracowaliśmy i przetestowaliśmy sesje na wszystich poziomach zaawansowania, we wszystkich wiodących stylach jogi. Sprawdź to na stronie www.portalyogi.pl

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet