Katarzyna Paluszkiewicz i Łukasz Andrzejczak

Temat: SONORA

Sonora to innowacyjny instrument o działaniu relaksacyjnym przeznaczony do terapii dźwiękiem. Zbudowana jest z drewna rezonansowego pozyskiwanego z wyselekcjonowanych drzew porastających wysokie partie gór.

To jedyny taki instrument w Polsce.

Na Wibracjach:

zaprezentujemy jego działanie, a dla chętnych odbędą się kameralne koncerty. Jego wynalazcą był czeski muzyk Jan Rosenberg. Obecnie Sonora została odtworzona w niewielkiej pracowni przez Katarzynę Paluszkiewicz i Łukasza
Andrzejczaka. Kasia, swoje zamiłowanie do drewna i dźwięku realizuje poprzez budowę instrumentów; z wykształcenia lutnik, muzyk, pasjonat górskich wycieczek. Łukasz, z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn, stolarz/ślusarz samouk.
Sonora ma kształt tuby o naciągniętych 52 strunach strojonych do 64 Hz. Leżąc w środku korpusu rezonansowego poddani jesteśmy bezpośredniemu działaniu fal dźwiękowych, które przechodząc przez nasze ciało, powodują głęboki masaż oraz relaksują umysł. Wibracja wędrując przez mięśnie, nerwy, a także kości, dociera w każdy zakamarek ciała, a napotykając spięcie, rozbija je. Wzrasta świadomość ciała, myśli uspakajają się.

Dołącz do nas! Kup bilet