• Karolina Grabowska & Helena Pomeroy

  Temat: Gestalt: Relacje - sztuka kontaktu

  ”Jakość naszego życia zależy od jakości naszych relacji” Esther Perel

  W życiu funkcjonujemy w nieustannym kontakcie z innymi, ze sobą, z otaczającym światem. Jakość tego kontaktu to kwintesencja naszego szczęścia i spełnienia.

  W trakcie tego krótkiego warsztatu przyjrzymy się naszym schematom wchodzenia w kontakt. Co sprawia nam największą radość, a co trudność? Zadamy pytania, z którymi pójdziemy w świat, do ludzi nam bliskich i tych, których jeszcze nie znamy. Czy pytania te mogą zmienić cokolwiek w naszych relacjach? Czy mogą nas skłonić do dalszych poszukiwań? Będziemy pracować w podejściu Gestalt, w którym człowiek jest postrzegany całościowo. Uwzględnia się wszystkie wymiary: intelekt, emocje, ciało duchowość. W oparciu o pracę z ciałem i emocjami postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące naszych relacji.

  O prowadzących:

  Karolina Grabowska – Jucha

  Jestem terapeutką pracującą w nurcie Gestalt. Ukończyłam Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie i przygotowującego do niej Kursu Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania. Szkoła Counsellingu Gestalt w Krakowie działa we współpracy z Instytutem Gestalt we Florencji, oraz Instytutem Gestalt BodyWork w Cagliari. Ukończyłam także filologię angielską i dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

  Przygodę z rozwojem własnym rozpoczęłam w roku 2004. Uczestniczyłam w licznych warsztatach rozwojowych, treningach i szkoleniach. Swoje umiejętności doskonaliłam pomagając m.in. pacjentom Centrum Leczenia Nerwic i Innych Schorzeń Psychicznych w Czechowicach-Dziedzicach. Przeszłam proces terapii własnej, niezbędny by móc pomagać innym. Pracuję pod stałą superwizją.

  W terapii najbardziej fascynuje mnie możliwość towarzyszenia innym w ich drodze do siebie. Podczas spotkań indywidualnych, w kontakcie z klientem, który zaprasza mnie do swojego unikatowego świata, pracujemy  nad uczeniem się rozpoznawania i nazywania własnych emocji i potrzeb. Wgląd klienta w samego siebie daje mu nową wiedzę i umożliwia tym samym podejmowanie wynikających z niej decyzji. To niesamowity, fenomenalny proces.

  Helena Pomeroy

  Jestem terapeutką Gestalt i trenerką biznesu. Ukończyłam Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie, która działa we współpracy z Associacione Italiana di Counselling. Spędziłam wiele godzin w gabinetach terapeutycznych w charakterze klienta, uczestniczyłam w licznych warsztatach rozwojowych z uporem zaglądając do własnego wnętrza i konfrontując się z trudnymi aspektami własnej osobowości, po to by zwiększyć komfort swojego życia, ale i po to, by móc towarzyszyć innym w ich podróży.

  W swojej pracy czerpię inspirację z podejścia Gestalt, terapii egzystencjalnej oraz Nonviolent Communication Marshalla Rosenberga. Zarówno w pracy z grupami, jak i w trakcie spotkań indywidualnych staram się inspirować  i motywować do rozwoju zawodowego i osobistego, do zmiany, do poszukiwania własnej drogi życiowej. Głęboko wierzę w ludzki potencjał i wyjątkowość każdego człowieka.

  Interesuję się wpływem przyjmowanej perspektywy na sposób doświadczania świata oraz większością zagadnień związanych z komunikacją i odpowiedzialnością człowieka za własne życie i losy planety.

  „Dopóki człowiek wierzy w „nie mogę”, pozostaje nieświadom własnego aktywnego wkładu w swoją sytuację. […] Życie staje się tak ustrukturyzowane, że człowiek zaczyna je postrzegać jak coś danego, jak betonową strukturę, w której trzeba mieszkać, a nie jak utkaną przez siebie pajęczynę, którą można utkać ponownie na wiele rozmaitych sposobów.” Irvin D.Yalom

  Rozwojowo.eu i blog

  Dołącz do nas! Kup bilet