• Jakub Babicki

  Temat: Naturalne środki psychoaktywne w dawnych kulturach i dzisiaj/ Osobliwość biologiczna w biosferze i mózgu

  Podczas Festiwalu poprowadzi dwa wykłady:

  – Przetwarzanie inteligencji w żywych systemach: Osobliwość biologiczna w biosferze i mózgu

  W wykładzie omówimy mechanizmy, które stoją za manifestowaniem inteligencji w roślinach w odniesieniu do mechaniki przetwarzania świadomości w układzie nerwowym człowieka. Spróbujemy odpowiedź sobie na pytanie, czy mamy do czynienia z osobliwością biologiczną czy jeszcze czymś innym. Dodatkowo zaznajomimy się z najlepiej udokumentowanym modelem powstawania świadomości w ludzkim mózgu.

   

  Wiemy, że rośliny posiadają bardzo specyficzne formy inteligencji, które realizują na wiele sposobów. Uczą się, zapamiętują, przekazują informacje, reagują na dźwięki otoczenia, widzą w podziemiach, wraz z sieciami grzybni tworzą coś na wzór leśnego internetu. Niektóre z nich są w stanie wchodzić w interakcje z ludzkim systemem nerwowym, wydobywając z niego lub przekazując nieszablonowe informacje różnego typu poprzez indukcję innych typów percepcji. Wiemy również, że rośliny wykorzystują efekty kwantowe w procesie fotosyntezy.

  Drugi wykład:

  -Naturalne środki psychoaktywne w dawnych kulturach i dzisiaj

  O prowadzącym:

  Etnofarmakolog, zielarz i analityk. Badam właściwości fitofarmakologiczne roślin. Interesują mnie szczególnie związki naturalne, które oddziałują na układ nerwowy, świadomość i układ krążenia. Pracuję również jako konsultant ds. przetwarzania surowców naturalnych, gdzie moim celem jest wypuszczanie na rynek wysokiej jakości produktów naturalnych. Popularyzuje ziołolecznictwo wśród ludzi, uczę bezpiecznego i racjonalnego korzystania z natury. Fascynuje mnie zagadnienie osobliwości biologicznej w żywych systemach. Moje naukowe zainteresowania to: fitofarmakologiczne i neurofizjologiczne sposoby leczenia choroby Alzheimera, depresji i innych chorób kognitywnych, fitoterapia chorób serca i układu krążenia, medyczne właściwości pospolitych roślin flory polskiej i amazońskiej oraz zastosowanie substancji enteogenicznych w medycynie. Biorę udział w projektach badawczych nad sztuczną inteligencją.

   

   

  botanicscience.blogspot.com

  farmakognozja.blogspot.com

  InstituteOfNeurogeneticsUnification

  Dołącz do nas! Kup bilet