• Iwona Olszowska

  Temat: Świadomość ciała wg metody Body Mind Centering

  Świadomość ciała wg metody Body Mind Centering, czyli anatomia w doświadczeniu. Poznajemy ciało poprzez informacje, somatyzacje, czyli uwagę na poczucia w ciele płynące z oddychania komórkowego, stopniowo prowadząc do ruchu organicznego, spójnego, ekonomicznego.

  Podczas warsztatów nauczymy się z naturalnej inteligencji ciała poprzez ruch, do ucieleśnienia prawidłowych wzorców ruchowych, połączeń w ciele, kontaktu z jego warstwami i systemami. Skorzystamy z potencjału zmysłów do poznania, uczenia się i komunikacji. Będziemy uczyć sie jak czerpać z potencjału ciała, gdy jest zestrojone z umysłem, oddechem, wnętrzem. Będzie min. o stabilności płynacej z kości, mobilności stawów, klarowności artykulacji więzadeł, ekspresji organów, przepływu i dynamiki płynów, witalności mięśni, nieskończonego potencjału powięzi. Zestrojenie ciała stanie się klarowną drogą komunikacji, kontaktu ze soba, środowiskiem zewnętrzym, poczuciem granic, wsparcia groundingu, balansu i komunikacji.

  O prowadzącej:

  Tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; Somatic Movement Educator wg metody

  Body Mind Centering.

  Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca  EST od 1987 roku przez lat 10 z repertuarem autorskim. Później site specyfic kooperacje. Obecnie realizuje projekty improwizacji strukturalnej, lecture performance, site specyfic. Przez 2 Lata tworzyla Obszar Tańca w Teatrze Barakah.

  Obecnie uczy w Hurtowni Ruchu, w Studio Kontakt w Krakowie, na kursach instruktorskich, studiach zaocznych Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziału wokalno – aktorskim na specjalności choreografii i techniki tańca oraz na Wokalistyce Estradowej. Prowadzi taniec współczesny na Akademii Muzycznej w Krakowie, na specjalności Rytmika, Wydziału Twórczości Interpretacji i Edukacji Muzycznej w Katedrze Badań Muzyczno – Edukacyjnych oraz warsztatach tańca i festiwalach kontakt improwizacji w Polsce i za granicą (Ukraina, Anglia, Rosja, Mołdawia, Niemcy, Włochy, Portugalia).

  Gościnnie uczy w Warsaw Dance Department, UW im Fryderyka Chopina w Warszawie, w Szkole Tańca Współczesnego Poznaniu oraz Polskim Teatrze Tańca.

  Przez 8 lat uczyła w krakowskiej PWST.

  Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwalach tańca w Polsce.

  Tworzyła autorskie spektakle, choreografie solowe, dla zespołu EST a także m.in. Polskiego Teatru Tańca, Teatru Rozmaitości, Teatru Starego, Słowackiego w Krakowie.

  Prowadziła coachingi zakończone pokazami m.in. Pan European Art. Laboratory w Villi Decius, kilkakrotnie Falling After Paxton w Toruniu, Łodzi, Białymstoku, Wrocławiu.

  Jako tancerka tańczy solowo, ostatnio również w przestrzeniach alternatywnych, improwizacje strukturalne min. lecture performances: Serce zRozum, Bones Mind Moving- Moving Bones Mind, Falling after Paxton z EST/Hurtownia Ruchu, oraz site specyfic z EST/Płaczące krzesła -Plac Boh. Getta, Tramwaj zwany podążaniem, Autoshow, Dziwne Nie_pokoje  oraz Jackiem Owczarkiem projekt And we will dance together. W ramach Obszaru Tańca powstały sola Moda na Gender, Natura ruchu- święta geometria, oraz  duety Skapani w muzyce z Piotrem Skalskim, Naiwny rekreacyjny taniec z Natalia Iwaniec, Wodostany.

  Brała udział w  projektach z Pracownią Fizyczną Zdarzenia oraz Wystawa w MS2  w Łodzi Przyjdźcie pokażemy wam co robimy, z Renatą Piotrowską Unknown, z Martą Pietruszką i Andrzejem Sadowski B&B, z Marcinem Janusem, z Magdą Przybysz Serce Zrozum oraz w projektach międzynarodowych. Liz Lerman Dance Exchange Home, Bliskość z Risa Jaroslow, Aurora z Maidą Withers, Ocean Miasta z Pierre Deloche, Just say it z Michaelem Schumacherem, Samples projekt polsko – rumuński z EST, Planetary Dance w Krakowie, z Anna Haracz- PrZeNiKaNiE, z Pawlem Koniorem seria duetow Ewa i On, Adam i Elf, Pablo & Iv

  Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii,  Szwecji, Finlandii, Niemczech,  Austrii, Włoszech, Portugalii, Izraelu, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii. Otrzymała nagrody za choreografie oraz  za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego /ArtsLink w Nowym Jorku/

  www.hurtowniaruchu.pl

   

   

   

  Dołącz do nas! Kup bilet