• Formica Coriandolo

  Temat: Damanhur - najstarsza w Europie duchowa ekowioska

  Podczas Festiwalu Wibracje poprowadzi dwa wykłady:

  Prezentacja Damanhur: Zaprezentuje 44 lata historii Damanhur, największej Federacji Wspólnot Duchowych w Europie z własną konstytucją, 
  kulturą, sztuką, walutą, szkołami i jedną z jej najważniejszych konstrukcji: Świątyni Ludzkości – to niezwykłe, podziemne dzieło sztuki i 
  architektury całkowicie wykopane ręcznie w sercu góry, poświęcone przebudzeniu boskiej iskry obecnej w każdym człowieku. 

  Muzyka roślin: Od 1970 roku Damanhur utrzymuje komunikację ze światem roślin i stworzył instrument zdolny do dostrzegania zmian oporu elektrycznego z powierzchni liści roślin do systemu korzeniowego i przekładał je na dźwięki. Rezultatem tych badań jest niesamowite doświadczenie głębokiego kontaktu ze światem roślin, który pozwala każdemu na interakcję z nimi na zupełnie innym poziomie.

  O prowadzącej:

  Formica Coriandolo przeniosła się do Damanhur w wieku 21 lat, gdzie zajmowała się rzeźbą i malarstwem dla Świątyń Ludzkości, podziemnego dzieła Damanhura. W 1984 roku, wraz z rozszerzeniem budowy, nauczyła się szkła artystycznego w stylu Tiffany od mistrza florenckiego i zainicjowała powstanie cieszących się międzynarodowym uznaniem dzieł witrażowych Świątyń. Od 1999 r. Do 2006 r. Formica był jednym z wybranych Przewodniczących Damanhur, odpowiedzialnym za koordynację działań i rozwój całej Federacji. Od tego czasu jest odpowiedzialna za koordynację zewnętrznych badaczy, socjologów i filmowców, wszystkich zainteresowanych zrozumieniem i przedstawieniem unikalnego społecznego i duchowego eksperymentu Damanhura. Formica pracuje dziś jako ambasador Damanhur na świecie i jest koordynatorem Ecovillage Design Education z certyfikatem Gaia Education. Od dzieciństwa Formica jest zapaloną badaczką w dziedzinie snów, a teraz prowadzi seminaria na całym świecie, aby rozbudzić tę siłę przodków i rozwijać świadome śnienie. Wielka miłośniczka Natury mieszka w domku na drzewie zbudowanym wokół pnia i gałęzi pięknego dębu; jest otoczona muzyką, którą wytwarza drzewo dzięki innowacyjnemu urządzeniu „Muzyka roślin” opracowanemu w Damanhur w ciągu ostatnich czterdziestu lat.

  O Damanhur:

  damanhur na wibracjach

  Położone w alpejskim podgórzu na północ od Piemontu, pomiędzy Turynem i Aostą, w naprawdę magicznym miejscem na ziemi zwanym Damanhur. W 15-kilometrowej okolicy otaczającej bujną, zieloną dolinę Valchiusella mieszka bardzo aktywna, wielojęzyczna społeczność licząca 600 osób. Damanhur jest prężną Federacją z własną konstytucją, kulturą, sztuką, muzyką, walutą, szkołami i wykorzystaniem nauki i technologii. Jego obywatele są otwarci na dzielenie się swoją wiedzą i badaniami z innymi grupami i kulturami świata, z każdym, kto jest zainteresowany poznaniem tych tematów. Damanhur organizuje imprezy w wielu ośrodkach, organizacjach i punktach informacyjnych w wielu miastach na całym świecie, a także gości tysiące turystów każdego roku, którzy uczestniczą w wycieczkach, seminariach, rekolekcjach i kursach na Uniwersytecie Damanhur. Społeczność wzbudziła zainteresowanie naukowców, pedagogów i badaczy w dziedzinie sztuki, nauk społecznych, duchowości, medycyny i alternatywnego zdrowia, ekonomii i zrównoważonego rozwoju środowiska.

  Damanhur jest prawdopodobnie najbardziej znany z niezwykłego podziemnego dzieła sztuki i architektury, katedry znanej jako Świątynie Ludzkości. Został on profilowany w międzynarodowej telewizji jako „Ósmy cud świata”. Kompleks ten został całkowicie wykopany ręcznie w sercu góry. Ozdobiony mozaikami, witrażami, rzeźbami, malowidłami ściennymi i innymi dziełami sztuki, poświęcony jest przebudzeniu boskiej iskry obecnej w każdym człowieku.

  damanhur

  Dołącz do nas! Kup bilet