Dr n. hum. Krzysztof Kolecki

Temat: Przełomowe terapie z wykorzystaniem psychodelików

Podczas wykładu na Festiwalu:

Renesans psychodeliczny zatacza coraz szersze i wyraźniejsze kręgi. Kolejne substancje spośród dotychczas zabronionych i prawie zapomnianych w psychiatrii udowadniają wysoką skuteczność w terapii psychodelicznej. Kończone są właśnie badania kliniczne fazy III (mające przygotować je do oficjalnego wprowadzenia na rynek farmaceutyczny); lub nawet niektóre substancje są wprowadzane na tzw. szybką ścieżkę otrzymując status „terapii przełomowych”.

W ubiegłorocznym wykładzie Krzysztof Kolecki omawiał terapię PTSD przy użyciu MDMA. W tym roku skupi się na innych przełomowych terapiach: użyciu psylocybiny i jej syntetycznej wersji (COMP 360) do leczenia ciężkiej oraz lekoodpornej depresji, oraz na obiecujących zastosowaniach różnych psychodelików do leczenia uzależnień, lęków społecznych u osób autystycznych, łagodzenia lęków przed śmiercią w obliczu raka, itd.

Wiele wskazuje, że w obliczu tych farmaceutyczno-psychiatrycznych sukcesów, za parę lat (ok. 2-3) psychoterapia psychodeliczna stanie się znów legalna.

Jakich szkoleń i kompetencji będą potrzebowali profesjonaliści (psychiatrzy oraz psycholodzy), którzy będą mogli się tym zająć? Wspomnę też o najnowszych trendach w badaniu perspektyw rozwojowych mikrodawkowania substancji psychodelicznych dla uzyskiwania efektów nootropowych.

 

O prelegencie:

Psycholog, hipnoterapeuta, praktyk NLP, specjalista poradnictwa małżeńskiego i seksuologicznego, prowadzi praktykę psychologiczną, poradniano-terapeutyczną w Poradni Psychosomatycznej „Prohominis” w Poznaniu. Z niejednego pieca chleb jadł: tańczył w teatrze, monitorował kręgi zbożowe w Wylatowie, pracował na wysokościach, był headhunterem dla korporacji, trenował Tai Chi Chuan przez 20 lat, Hatha i Kundalini jogę, tantrę oraz oneironautykę. Miłośnik szamanistycznego spojrzenia na rzeczywistość naturalną i społeczną. Od nastoletniości studiował UFO-logię, parapsychologię i wiele ezoterycznych doktryn.

Członek – założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego. Pisuje do miesięcznika Czwarty Wymiar. Od 6 lat angażuje się w popularyzowanie wiedzy o leczniczych oraz innych dobroczynnych właściwościach enteogenów. Prywatnie, wspinacz, taternik, miłośnik s-f, żeglarz i zapalony podróżnik po lądach geograficznych oraz sferach psychicznych.

https://www.facebook.com/krzysztof.kolecki

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet