Dr n. hum. Krzysztof Kolecki

Temat: Najnowsze perspektywy stosowania psychodelików w terapii. Perspektywy medycyny i psychoterapii wspomaganej enteogenami i entaktogenami.

Podczas wykładu na Festiwalu:

Na świecie obecnie obserwujemy rewolucję w badaniach nad enteogenami (psychodelikami) a wielu ludzi pozostaje nadal tego nieświadoma. Szerokie grono świadomych użytkowników oraz nieliczni psychiatrzy i psycholodzy śledzą jednak coraz częstsze doniesienia o badaniach klinicznych nad używaniem enteogenów w leczeniu psychiatrycznym, medycynie paliatywnej i psychoterapii.

Na wykładzie przytoczę przykłady obszarów problemów psychicznych, w których enteogeny udowodniły już swój leczniczy potencjał. Omówię różnicę pomiędzy psychoterapią psycholityczną a psychodeliczną. Szczegółowo omówię sposoby i perspektywy prowadzenia psychoterapii psycholitycznej w Syndromie Stresu Pourazowego (PTSD) za pomocą popularnego, niesłusznie oczernianego entaktogenu – MDMA (Ecstasy).

Nakreślę też znacznie szersze możliwości stosowania tegoż do leczenia szerszej grupy problemów psychicznych oraz w psychologii wspierania rozwoju osobistego. Omówię rolę LSD oraz psylocybiny w leczeniu lęków związanych z chorobami terminalnymi (w dawkach psychodelicznych). Nakreślę obraz powtarzanych współcześnie po latach `50 i `60 badań nad stosowaniem psychodelików do leczenia wszelakich uzależnień. Skupię się też nad udowodnieniem tezy, że dowolny psychodelik wykazuje się tym silniejszym potencjałem leczącym, im silniej wywoła efekt doświadczenia mistycznego.

To bardzo ważny trop, gdyż powtarza setki tysięcy doświadczeń użytkowników ceremonialnych i prowadzić powinien poprowadzić terapeutów europejskich w kierunku starań o wywalczenie pozwoleń do prowadzenia terapii o typie psychodelicznym, jak to było w dobie sprzed zakazu przyjęte w USA oraz w Szwajcarii. Wspomnę też o najnowszych trendach w badaniu perspektyw rozwojowych mikrodawkowania substancji psychodelicznych dla efektu nootropowego.

O prelegencie:

Psycholog, hipnoterapeuta, praktyk NLP, specjalista poradnictwa małżeńskiego i seksuologicznego, prowadzi praktykę psychologiczną, poradniano-terapeutyczną w Poradni Psychosomatycznej „Prohominis” w Poznaniu. Z niejednego pieca chleb jadł: tańczył w teatrze, monitorował kręgi zbożowe w Wylatowie, pracował na wysokościach, był headhunterem dla korporacji, trenował Tai Chi Chuan przez 20 lat, Hatha i Kundalini jogę, tantrę oraz oneironautykę. Miłośnik szamanistycznego spojrzenia na rzeczywistość naturalną i społeczną. Od nastoletniości studiował UFO-logię, parapsychologię i wiele ezoterycznych doktryn.

Członek – założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego. Pisuje do miesięcznika Czwarty Wymiar. Od 6 lat angażuje się w popularyzowanie wiedzy o leczniczych oraz innych dobroczynnych właściwościach enteogenów. Prywatnie, wspinacz, taternik, miłośnik s-f, żeglarz i zapalony podróżnik po lądach geograficznych oraz sferach psychicznych.

https://www.facebook.com/krzysztof.kolecki

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje 2020 joga medytacja zdrowie zioła zero waste

Dołącz do nas! Kup bilet