Dominica Roszko

Temat: Jak dietą roślinną i ziołami zapobiegać oraz kontrolować choroby autoimmunologiczne

Podczas wykładu na Festiwalu:

Rozregulowany system odpornościowy, niedobór witamin i minerałów oraz stan zapalny układu trawiennego to główne przyczyny chorób autoimmunologicznych. Istnieje ponad 80 znanych chorób autoimmunologicznych i wiele z nich objawia się poprzez podobne symptomy, przez co są bardzo trudne do zdiagnozowania. Obecnie leczenie skupia się głównie na kontrolowaniu symptomów.

Nie jest to trudne, ale należy najpierw zrozumieć najważniejsze zasady związane z odżywianiem oraz stylem życia. Najważniejsze z nich to naprawa systemu trawiennego, sen, codzienny ruch, oraz kontrola stresu.

Biorący udział w warsztacie nauczą się, w jaki sposób prawidłowo bilansować roślinny, przeciwzapalny jadłospis, planować posiłki, jak i dobierać odpowiednie zioła i suplementy dla siebie.

Skupimy się na holistycznym podejściu do zdrowia i potraktujemy człowieka jako całość – jako system ściśle powiązanych ze sobą narządów, emocji, myśli/psychiki, które wzajemnie wpływają na swoje funkcjonowanie. Każda dieta to nie tylko to, co mamy na talerzu. Jest to także styl życia, który wpływa na nasze zdrowie fizyczne, emocjonalne, oraz podejście do wszystkiego, co nas otacza.

O prelegentce:

Dominica Roszko jest praktykującą specjalistką żywieniową i zielarką z elementami naturopatii i medycyny funkcjonalnej, irydologiem, oraz szefem kuchni wegańskiej. Od ponad 5 lat prowadzi własną praktykę w UK, gdzie pracuje głownie z osobami na diecie wegańskiej i wegetariańskiej. Sama od ponad 8 lat stosuje dietę opartą na nieprzetworzonych produktach roślinnych.
W swojej pracy wykorzystuje różne techniki (między innymi elementy Ayurvedy, Medycyny Chińskiej, praktykę uważności, ćwiczenia oddechowe, Body Soul Fusion®), aby pomóc swoim pacjentom poczuć się lepiej zarówno w ciele, jak i na duszy.
Prowadzi regularne wykłady i szkolenia w Europie z zakresu odżywiania, zielarstwa oraz przygotowywania posiłków wegańskich. Jest autorką artykułów w czasopismach oraz internetowych portalach specjalistycznych. Jej główne zainteresowania to regulacja gospodarki hormonalnej oraz poprawa trawienia.

www.vegerasta.com

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet