• Błażej Porwoł

  Temat: Reinkarnacja pod okiem mikroskopu

  Czym jest reinkarnacja? Koncepcja transmigracji dusz w naszym kręgu kulturowym jest raczej ciekawostką, która pozostaje w sferze osobistych przekonań. Znana jest jako pogląd religijny, aczkolwiek byli również filozofowie zajmujący się metafizyką, którzy wierzyli w reinkarnację. Koncepcję wędrówki dusz akceptowali chociażby Pitagoras czy Platon, a w renesansie Giordano Bruno. Wykład zacznę wiec od przeglądu poglądów religijnych i filozoficznych akceptujących reinkarnację, na przestrzeni wieków.

  Niewiele osób wie, że w XX wieku trwały badania dotyczące przypadków reinkarnacji na całym świecie. W ramach wykładu przybliżę przede wszystkim pracę prof. Iana Stevensona, jego następcy dr Jima Tuckera, i innych, którzy zdecydowali się podjąć dokumentowanie takich przypadków.

  Na czym polega metodologia takich badań? Jakie są argumenty krytyków – i czy da się nimi wytłumaczyć zebrane przez badaczy dowody?

  Czy świadomość może istnieć oddzielnie od ciała? Zmierzymy się tu z tzw. twardym problemem świadomości i tym, jak tłumaczą go sceptycy.

  Poruszę również temat możliwości dostępu do wspomnień z przeszłych żyć metodami transowymi. Czy można polegać na wizjach doświadczonych w ten sposób? Jak są traktowane przez hipnoterapeutów pracujących metodą regresji hipnotycznej?

  W części warsztatowej poprowadzona zostanie grupowa sesja regresji hipnotycznej. Każdy indywidualnie będzie mógł doświadczyć wizji tego kim był w innym życiu i ocenić jej prawdziwość.

  O prowadzącym:

  Hipnoterapeuta certyfikowany we Francji. Pasjonat rozwoju świadomości. W poprzednim życiu ( 😉 ) inżynier automatyki i programista. Poszukiwał najbardziej wydajnych metod przezwyciężania swoich ograniczeń. Doświadczenia z wieloma technikami doprowadziły go do pracy z podświadomością i hipnozą. W swojej pracy z klientami syntetyzuje elementy różnych systemów i podejść takich jak NLP, EFT, PEAT, IFS czy Subliminal Therapy, umożliwiając im rozwijanie pełni swojego potencjału. Jego autorytetem jest Milton Erickson, najwybitniejszy hipnoterapeuta XX wieku.

  www.blazejporwol.pl

  Dołącz do nas! Kup bilet