• Alicja Sonia Bednarek

  Temat: Tam Gdzie Jest Shakti, Tam Zawsze Jest Shiva – o kobiecej i męskiej energii w Tantrze

  Tantra mówi, że bez dynamizmu Shakti – żeńskiej energii, Shiva – męska energia, jest bezwładny. Jednak mówi także, że bez obecności i stabilności Shivy, Shakti jest niekontrolowalnie dzika. On reprezentuje czystą uważność, zachwyconą jej dynamiką, ona – nieskończoną intensywność kreacji, ugruntowaną w jego trwałości.

   

  Razem tworzą taniec, który jest wieczny. W którym jedno nie istnieje bez drugiego. W którym są jak dwie strony obracającej się monety… jak miłość i kochanie, jak uważność i rozkosz, jak stabilność i transformacja, jak płomień i jego gorąco. I z jednej strony całkowicie przekraczają ludzkie płcie, a z drugiej – żyjąc poprzez nasze kobiece i męskie ciała, na niezliczone sposoby razem ucieleśniają cechy swoich świadomości.

  Podczas warsztatu na Festiwalu zaproszę Ciebie do ich kosmicznego i ziemskiego świata. Poznasz barwne i ciekawe przypowieści z mitologii tantrycznej. A także dowiesz się więcej o jakościach każdego z nich i dlaczego objęcie ich obojga w sobie jest podstawowe jeśli chcesz namiętnie tworzyć sztukę z życia, zarówno jako kobieta, jak i jako mężczyzna.

  W tantrze wszystko rodzi się w objęciach Shivy i Shakti. I cały wszechświat jest z nich stworzony. Zatem także i Ty.

  O prowadzącej:

  Tantryczna Yogini & Założycielka Namiętnej Obecności

  Jest jedną z pionierek współczesnej kobiecej duchowości w Polsce. Od 2010 roku prowadzi warsztaty inspirowane tantryczną ścieżką Shakti. Są skierowane głównie do kobiet, ale czasem również także dla mężczyzn. Wywiady z nią ukazały się w czasopismach Zwierciadło, Sens czy Uroda Życia. Była gościem audycji radiowych w Trójce Polskiego Radia, Tok FM i Zet Chilli oraz programu ‘mała Czarna’ w TV4.

  Uważa, że świat jest stęskniony kobiet, pielęgnujących swą dojrzałą i przebudzoną kobiecość, dla siebie, dla powrotu jej harmonii z męskością i dla dobra nas wszystkich.

  Z miłości do zapachów kwiatów, ziół i drzew prowadzi także manufakturę naturalnych świec i perfum Suryani Alchemy. Właśnie w nich na dłużej zatrzymuje ich ulotny aromat, aromaterapeutyczne i magiczne właściwości.

  namietnaobecnosc.pl

  Dołącz do nas! Kup bilet