• Agnieszka Waszak

  Temat: Energia dzikich roślin – o ziołach i magicznych miksturach

  Podczas wykładu opowie o świętych roślinach Słowian, o energii i mocy, którą przepełnione są rośliny. O ziołach lubianych przez wiedźmy, roślinach rosnących w zasięgu ręki, stosowanych w medycynie i magii ludowej.

   

   

  Ludzie od zawsze używali dzikie rośliny, jako pożywienie, środki wzmacniające zdrowie i urodę. Wykorzystywali je w pozytywnej magii dla ochrony przed złymi mocami, dla sprowadzenia miłości, szczęścia i dostatku.

  Poznacie rozmaite sposoby stosowania magicznych ziół – okadzanie, amulety, talizmany, magiczne mikstury, moc żywych, rosnących roślin. Nauczycie się rozpoznawać zioła z naszego otoczenia, dowiecie się, jak je wykorzystać na dla dobra naszego i innych, a także jak bezpiecznie i z szacunkiem dla Natury zbierać dzikie rośliny.

   

  O prowadzącej:

  Wiedźma szerząca wiedzę w prowadzonym przez siebie Kociołku Wiedźmy. Od dziecka żyje wśród Natury, żywi się dzikimi roślinami, zbiera zioła, stosuje je dla zdrowotności, w kosmetyce i dobrej magii. Interesują ją zwłaszcza rośliny rodzime, rosnące w zasięgu ręki, znane już w dawnych wiekach przez Słowian, ale też podchodzi kreatywnie do tematu, opracowując coraz to nowe przepisy na mikstury. I tą właśnie wiedzą dzieli się na facebookowym fanpejdżu i podczas ziołowych warsztatów.

  O przyrodzie, roślinach i ogrodach lubi także pisać – ma na swoim koncie blisko 500 artykułów opublikowanych w czasopismach ogrodniczych, mnóstwo jej fotografii zdobi zarówno miesięczniki, jak i książki. Jej pasją są również książki dla dzieci – napisała, zilustrowała i wydała we własnym wydawnictwie książki „Pora słońca, czas księżyca” i „Mysia w Kosmosie”. Bardzo cieszą ją spotkania z dziećmi w przedszkolach i w szkołach.

  Maluje niezwykle barwne, energetyczne obrazy intuicyjne, wzmacniające energię czakr.

   

  Dołącz do nas! Kup bilet